Wydawca treści Wydawca treści

Komunikat 12.03.2020 | Ewelina Godzieba ...
Już od kilku lat Nadleśnictwo Nowe Ramuki współpracuje z Katedrą Leśnictwa i Ekologii Lasu UWM, czego efektem są praktyczne zajęcia dla studentów leśnictwa.
Relacja z Ocen Psów Myśliwskich. Orzechowo 2019 08.10.2019 | Ewelina Godzieba, fot. Patrycja Lobert ...
Jak co roku w Orzechowie koło Olsztynka spotkają się miłośnicy psów myśliwskich
Informacja dotycząca rachunku bankowego Nadleśnictwa Nowe Ramuki- biała lista 26.09.2019 | Ewelina Godzieba ...
Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszemu otoczeniu!
OLSZTYŃSCY LEŚNICY NA II MYŚLIWSKIM PIKNIKU "MYŚLIWSKA WATRA" 17.09.2019 | Grzegorz Wiciel, Ewelina Godzieba ...
XII Konkurs Wabienia Jeleni im. Tadeusza Madeja 06.09.2019 | Ewelina Godzieba ...
Młody rybołów już leci 30.08.2019 | Ewelina Godzieba ...
Harcerze posprzątali las 08.08.2019 | Ewelina Godzieba ...
Nowi mieszkańcy Nadleśnictwa Nowe Ramuki 12.06.2019 | Ewelina Godzieba ...
X Plener Fotograficzny Stowarzyszenia Leśników-Fotografików 09.04.2019 | Ewelina Godzieba ...
Zakazy wstępu do lasu 13.11.2018 | Ewelina Godzieba ...
Nadleśnictwo zapewnia że zastosowany środek jest nieszkodliwy dla pozostałych organizmów – w tym ludzi czy pszczół.

Lista aktualności Lista aktualności

OLSZTYŃSCY LEŚNICY NA II MYŚLIWSKIM PIKNIKU "MYŚLIWSKA WATRA"

    Miasteczko Skole w Bieszczadach Wschodnich, otoczone górami i bujnymi lasami, przecięte rzeką Opór jest jedną z najpiękniej położonych miejscowości w Karpatach i to tutaj w dniu 31.08.2019 r. delegacja leśników olsztyńskich z Nadleśnictwa Nowe Ramuki i Nadleśnictwa Olsztyn uczestniczyła w II Myśliwskim Pikniku „Myśliwska Watra”. Zaproszenie otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych już od 15 lat leśników ukraińskich z Nadleśnictwa Skole.

     Miejscem pikniku był piękny park z zabytkowym pałacem w tle, gdzie już od porannych godzin swoje stoiska wystawiły koła łowieckie z okręgu skolskiego. W powietrzu unosił się aromat potraw myśliwskich gotowanych w kociołkach na ogniskach. Impreza rozpoczęła się od prezentacji zaproszonych gości, gdzie w imieniu leśników olsztyńskich przemawiał Grzegorz Wiciel- dziękując za zaproszenie oraz podkreślając znaczenie takich imprez dla postrzegania łowiectwa przez społeczeństwo.

     Zgodnie z danymi organizatorom wcześniej obietnicami zaprezentowaliśmy pokaz sztuki wabienia jeleni w czasie rykowiska oraz zapoznaliśmy społeczność ukraińską z tradycjami i przebiegiem łowów w Polsce. Kolejno omówiliśmy przebieg polowania zbiorowego, wzbogacając go sygnałami myśliwskimi. Na koniec pokazu publiczność była proszona o powstanie, ponieważ prezentowany był sygnał „Darz Bór”, gdzie uprzednio omówiono rangę i znaczenie tego polskiego, dostojnego sygnału. Wydarzenie to było skierowane nie tylko dla miłośników kultury łowieckiej, gdyż imprezie towarzyszyły również występy zespołów ludowych.

     Dla nas leśników, myśliwych spotkanie było szczególnie cenne, gdyż w towarzystwie ukraińskich i węgierskich pasjonatów łowiectwa mogliśmy wymienić nasze doświadczenia i uwagi co do przyszłości łowiectwa w Europie i jego postrzegania przez społeczeństwo.