Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #sadziMY 2024

12 kwietnia 2024 roku odbyła się kolejna edycja akcji #sadziMY!

 

12 kwietnia 2024 roku odbyła się kolejna edycja akcji #sadziMY!

Ideą akcji jest, aby chętni, którzy odebrali od nas sadzonki drzew, mogli posadzić je samodzielnie na gruntach znajdujących się poza zarządem Lasów Państwowych, przyczyniając się tym samym do zadrzewiania kraju i podnoszenia lesistości.

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań.

Przypomnijmy - Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

Nadleśnictwo Nowe Ramuki przygotowało dla chętnych sadzonki sosny i dębu i cieszymy się niezmiernie, że wszystkie z nich trafiły w Wasze ręce!

Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy nas odwiedzili. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.