Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

13 KWIETNIA OBCHODZIMY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

13 KWIETNIA OBCHODZIMY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Olsztyńscy leśnicy, jak co roku obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbyła się w Orzechowie na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki, gdzie 3 lata temu leśnicy posadzili 105 dębów upamiętniających zamordowanych w Katyniu leśników i drzewiarzy.

13 kwietnia 1943 r. w Berlinie ujawniono informację o znalezieniu w Katyniu masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez sowieckie NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KPZS. Od 2008 r. 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O tym szczególnym dniu pamiętają też olsztyńscy leśnicy. – Jak co roku złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, aby upamiętnić leśników i drzewiarzy, którzy zginęli w Katyniu – mówi Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Olsztyńscy leśnicy trzy lata temu w Orzechowie na Mazurach (Nadleśnictwo Nowe Ramuki) posadzili 105 dębów upamiętniających zamordowanych w Katyniu leśników i drzewiarzy. Sto szósty dąb, który rośnie w Orzechowie upamiętnia zamordowanego przez NKWD pierwszego Dyrektora Naczelnego Lasów Państwowych Adama Loreta.