Asset Publisher Asset Publisher

13 KWIETNIA OBCHODZIMY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

Olsztyńscy leśnicy, jak co roku obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbyła się w Orzechowie na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki, gdzie 3 lata temu leśnicy posadzili 105 dębów upamiętniających zamordowanych w Katyniu leśników i drzewiarzy.

13 kwietnia 1943 r. w Berlinie ujawniono informację o znalezieniu w Katyniu masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez sowieckie NKWD na mocy decyzji Biura Politycznego KPZS. Od 2008 r. 13 kwietnia jest Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O tym szczególnym dniu pamiętają też olsztyńscy leśnicy. – Jak co roku złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, aby upamiętnić leśników i drzewiarzy, którzy zginęli w Katyniu – mówi Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Olsztyńscy leśnicy trzy lata temu w Orzechowie na Mazurach (Nadleśnictwo Nowe Ramuki) posadzili 105 dębów upamiętniających zamordowanych w Katyniu leśników i drzewiarzy. Sto szósty dąb, który rośnie w Orzechowie upamiętnia zamordowanego przez NKWD pierwszego Dyrektora Naczelnego Lasów Państwowych Adama Loreta.