Asset Publisher Asset Publisher

Jubileusz 70-lecia PTTK

W ostatnia sobotę września mieliśmy przyjemność brać udział w ogólnopolskiej akcji “VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna” związanej z obchodami jubileuszu 70-lecia PTTK.

Wydarzenie odbyło się w afiliowanej przy PTTK Stadninie Koni Kurki – TREC PTTK oraz towarzyszyło zawodom trecowym. Obserwatorzy zawodów mieli okazję na zapoznanie się z dyscypliną TREC oraz przyglądanie się zmaganiom zawodników: przejście przez wodę, cofanie z górki, wszystkie nieruchomości, skoki przez kłodę, przejazd przez mostek, bramka,  a także wprowadzanie konia do przyczepy. Wszystko to bardzo przydaje się przy wyjazdach w teren czy rajdach. 

Z okazji wyżej wspomnianego 70-lecia PTTK na terenie całej Polski zostało posadzonych 70 pamiątkowych drzew. Jedno z nich znalazło swoje miejsce na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki w Stadninie Koni w Kurkach. Tuż po zawodach trecowych odbyło się uroczyste posadzenie pamiątkowego drzewka. Dokonano tego wspólnymi siłami Nadleśniczego Nadleśnictwa Nowe Ramuki wraz z pracownikami oraz organizatorów  i uczestników zawodów.