Asset Publisher Asset Publisher

Na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki odkryto szczątki legendarnego samolotu junkers Ju-87 stuka.
02.10.2021 roku w Orzechowie odbyła się XXIV Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców oraz Międzynarodowa Ocena Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich
Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko.
Przedstawiciele braci leśnej zza naszej zachodniej granicy odwiedzili we wrześniu Nadleśnictwo Nowe Ramuki, gdzie mogli zapoznać się ze specyfiką lasów i gospodarki leśnej prowadzonej w PGL LP i na...
Tymczasowy objazd szlaku "Do Źródeł Łyny" 15.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Dzikie wysypiska śmieci w lesie niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego
Zanocuj w lesie 30.07.2021 | Ewelina Godzieba ...
Dbamy o bezpieczeństwo na drogach 12.07.2021 | Ewelina Godzieba ...
Wsiedlanie sokołów trwa już 11 lat! 11.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Tajemniczy lokator sztucznego gniazda 11.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Wycinka drzew niebezpiecznych przy drodze wojewódzkiej nr 598 02.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Do uprzątnięcia jest dzikie 50-cio letnie wysypisko śmieci w rezerwacie.
Konsultacje społeczne lasów HCVF 3.2 28.04.2021 | Ewelina Godzieba ...
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 15.04.2021 | Ewelina Godzieba ...
Do lasu na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki wywieziono 82 zużyte opony. Straż Leśna podjęła działania w celu ustalenia sprawcy.
Podczas prac leśnych w Nadleśnictwie Nowe Ramuki został znaleziony niewybuch.
W ostatnia sobotę września mieliśmy przyjemność brać udział w ogólnopolskiej akcji “VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna” związanej z obchodami jubileuszu 70-lecia PTTK.
Jak co roku w Orzechowie koło Olsztynka spotkają się miłośnicy psów myśliwskich
105 dębów upamiętniających leśników, którzy zostali zamordowani w Katyniu rośnie już na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki. Sto szósty dąb został poświęcony Adamowi Loretowi – pierwszemu...
Dziesiąty raz reintrodukcji sokołów na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki 03.06.2020 | Ewelina Godzieba ...

Asset Publisher Asset Publisher

OLSZTYŃSCY LEŚNICY NA II MYŚLIWSKIM PIKNIKU "MYŚLIWSKA WATRA"

    Miasteczko Skole w Bieszczadach Wschodnich, otoczone górami i bujnymi lasami, przecięte rzeką Opór jest jedną z najpiękniej położonych miejscowości w Karpatach i to tutaj w dniu 31.08.2019 r. delegacja leśników olsztyńskich z Nadleśnictwa Nowe Ramuki i Nadleśnictwa Olsztyn uczestniczyła w II Myśliwskim Pikniku „Myśliwska Watra”. Zaproszenie otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych już od 15 lat leśników ukraińskich z Nadleśnictwa Skole.

     Miejscem pikniku był piękny park z zabytkowym pałacem w tle, gdzie już od porannych godzin swoje stoiska wystawiły koła łowieckie z okręgu skolskiego. W powietrzu unosił się aromat potraw myśliwskich gotowanych w kociołkach na ogniskach. Impreza rozpoczęła się od prezentacji zaproszonych gości, gdzie w imieniu leśników olsztyńskich przemawiał Grzegorz Wiciel- dziękując za zaproszenie oraz podkreślając znaczenie takich imprez dla postrzegania łowiectwa przez społeczeństwo.

     Zgodnie z danymi organizatorom wcześniej obietnicami zaprezentowaliśmy pokaz sztuki wabienia jeleni w czasie rykowiska oraz zapoznaliśmy społeczność ukraińską z tradycjami i przebiegiem łowów w Polsce. Kolejno omówiliśmy przebieg polowania zbiorowego, wzbogacając go sygnałami myśliwskimi. Na koniec pokazu publiczność była proszona o powstanie, ponieważ prezentowany był sygnał „Darz Bór”, gdzie uprzednio omówiono rangę i znaczenie tego polskiego, dostojnego sygnału. Wydarzenie to było skierowane nie tylko dla miłośników kultury łowieckiej, gdyż imprezie towarzyszyły również występy zespołów ludowych.

     Dla nas leśników, myśliwych spotkanie było szczególnie cenne, gdyż w towarzystwie ukraińskich i węgierskich pasjonatów łowiectwa mogliśmy wymienić nasze doświadczenia i uwagi co do przyszłości łowiectwa w Europie i jego postrzegania przez społeczeństwo.