Wydawca treści Wydawca treści

KUPIMY TWÓJ LAS! 23.02.2022 | Ewelina Godzieba ...
Likwidujemy 50-letnie wysypisko śmieci o powierzchni 0,26 ha 06.07.2022 | Ewelina Godzieba ...
Zanocuj w lesie 22.07.2022 | Ewelina Godzieba ...
W sobotę gościliśmy w Gminie Purda oraz w Gminie Stawiguda
UPAMIĘTNIENIE OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ 13.04.2022 | tekst, fot. Ewelina Godzieba ...
obiekty turystyczne tymczasowo wyłączone z użytkowania 21.02.2022 | Ewelina Godzieba, fot. Grzegorz Wiciel ...
Na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki odkryto szczątki legendarnego samolotu junkers Ju-87 stuka.
02.10.2021 roku w Orzechowie odbyła się XXIV Międzynarodowa Ocena Pracy Posokowców oraz Międzynarodowa Ocena Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich
Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko.
Przedstawiciele braci leśnej zza naszej zachodniej granicy odwiedzili we wrześniu Nadleśnictwo Nowe Ramuki, gdzie mogli zapoznać się ze specyfiką lasów i gospodarki leśnej prowadzonej w PGL LP i na...
Tymczasowy objazd szlaku "Do Źródeł Łyny" 15.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Dzikie wysypiska śmieci w lesie niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego
Dbamy o bezpieczeństwo na drogach 12.07.2021 | Ewelina Godzieba ...
Wsiedlanie sokołów trwa już 11 lat! 11.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Tajemniczy lokator sztucznego gniazda 11.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Wycinka drzew niebezpiecznych przy drodze wojewódzkiej nr 598 02.06.2021 | Ewelina Godzieba ...
Do uprzątnięcia jest dzikie 50-cio letnie wysypisko śmieci w rezerwacie.
Konsultacje społeczne lasów HCVF 3.2 28.04.2021 | Ewelina Godzieba ...
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 15.04.2021 | Ewelina Godzieba ...
Do lasu na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki wywieziono 82 zużyte opony. Straż Leśna podjęła działania w celu ustalenia sprawcy.

Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNICY LEŚNIKOM – KATYŃ OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

105 dębów upamiętniających leśników, którzy zostali zamordowani w Katyniu rośnie już na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki. Sto szósty dąb został poświęcony Adamowi Loretowi – pierwszemu Dyrektorowi Naczelnemu Lasów Państwowych.

4 sierpnia w Orzechowie na Mazurach na terenie Nadleśnictwa Nowe Ramuki odbyła się uroczystość „Leśnicy leśnikom - Katyń ocalić od zapomnienia”. Poprzedziła ją msza święta celebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego. Po mszy odbyło się symboliczne sadzenie 105 dębów – każdy z nich jest imiennie poświęcony leśnikowi zamordowanemu w Katyniu. Sto szósty dąb, który rośnie od wtorku w Orzechowie upamiętnia zamordowanego przez NKWD pierwszego Dyrektora Naczelnego Lasów Państwowych Adama Loreta. Dyrektor Generalny LP dr inż. Andrzej Konieczny, Szef Gabinetu Ministra Środowiska Michał Gzowski i Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak pod pamiątkowym głazem złożyli urnę z ziemią z Polskich Cmentarzy Wojennych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i Kuropat. – Ten kamień i tablica na nim będą przypominać kolejnym pokoleniom o leśnikach, którzy zostali zamordowani. To bardzo ważne, abyśmy nigdy o nich nie zapomnieli – mówił Dyrektor Generalny LP Andrzej Konieczny. Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie przyznał, że udział w programie „Katyń ocalić od zapomnienia” to dla olsztyńskich leśników to nie tylko zawodowy obowiązek, ale po prostu potrzeba serca. - Wybór gatunku drzewa, które wybraliśmy, by upamiętniać naszych bohaterów, nie jest oczywiście przypadkowy. Dąb to drzewo długowieczne, będące symbolem siły i męstwa. A właśnie siła i męstwo cechowały tych, którzy zginęli za Polskę. Niech te dęby umocnią o nich pamięć po wsze czasy – dodał Dyrektor Roczniak.